Veç dje në Kosovë ndodhën 41 aksidente në komunikacion Foto: Koha/Ilustrim

Veç dje në Kosovë ndodhën 41 aksidente në komunikacion

30 October 2019 09:48

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 41 aksidente në komunikacion, 15 prej tyre me persona të lënduar dhe në 26 aksidente tjera policia raporton vetëm për dëme materiale.

Policia bën të ditur se ka shqiptuar edhe 1 mijë e 867 tiketa trafiku për shoferët të cilët nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Gjithashtu gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar 27 persona, 22 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 4 në vuajtje të dënimit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme