Në Krushë të Madhe të Rahovecit konfiskohen rreth 1 mijë bimë të Kanabisit

Në Krushë të Madhe të Rahovecit konfiskohen rreth 1 mijë bimë të Kanabisit

12 June 2019 11:46

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se ka konfiskuar dje rreth një mijë bimë të Kanabis Sativas.

Nuk bëhet e ditur nëse ka pasur të arrestuar me këtë rast, transmeton Koha.net.

policore të DHTN-së në bashkëpunim me njësitet policore, në tri lokacione brenda fshatit kanë gjetur dhe konfiskuar rreth 1000 bimë Kanabis Sativa me gjatësi prej 30-180 cm. Në konsultim me prokurorin, bimët janë asgjësuar”, thuhet në komunikatë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme