Greqi, kapen pesë shqiptarë që grabisnin banesat e futbollistëve

Greqi, kapen pesë shqiptarë që grabisnin banesat e futbollistëve

10 June 2019 18:36

Policia greke ka shkatërruar një bandë e cila grabiste banesat e futbollistëve. Siç raportojnë mediat helene, banda përbëhej nga 5 shtetas shqiptarë, të cilët kanë të njëjtin mbiemër, por nuk bëhet e ditur lidhja e tyre.

Ata janë Albdert Gjergji, Agida Gjergji, Anton Gjergji, Nikolin Gjergji dhe Bardhok Gjergji, raporton Oranews.

Shqiptarët akuzohen për 33 grabitje banesash, nga të cilat 9 kanë qenë të disa futbollistëve.

Shqiptarët pasi futeshin në apartamente merrnin sende me vlerë si bizhuteri, para dhe veshje.

Sipas medieve greke ata përdornin dy makina, njëra për grabitjen dhe tjera për arratisjen.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme