Aksident në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, gjashtë të lënduar Foto: Ilustrim

Aksident në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, gjashtë të lënduar

09 June 2019 14:44

Gjashtë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur të shtunën në rrugën Prishtinë-Mitrovicë.

Sipas Policisë të përfshira në aksident kanë qenë dy automjeteve civile me targa vendore, transmeton Koha.net.

Si pasojë e aksidentit për veç dëmeve materiale, lëndime trupore pësojnë shoferët e automjeteve si dhe katër pasagjerë.

Të lënduarit, ndihmën e parë e kanë marrë në QKMF në Vushtrri dhe për trajtim të mëtejmë dërgohen në QKUK-së në Prishtinë. Rasti nën hetime.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme