Konfiskohen shtatë kilogramë marihuanë në Pejë Foto: Ilustrim

Konfiskohen shtatë kilogramë marihuanë në Pejë

24 April 2019 20:48

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në Pejë ka arrestuar një person të cilit i është gjetur një sasi prej 7 kilogramësh marihuanë.

Sipas njoftimit, policia në vazhdën e hetimeve në lidhje me rastin “lëndim i lehtë trupor” kishte siguruar informacion se i dyshuari i këtij rasti dyshohet se posedon substanca narkotike.

Pas kësaj informate, me urdhër nga gjyqtari, policia thotë se kishte kryer bastisjen në banesën e të dyshuarit në Pejë dhe kishte gjetur e ka konfiskuar një sasi pre 7 kilogram e 101.6 gram, substancë narkotike e llojit marihuanë.

Pas intervistimit i dyshuari me urdhër të prokurorit shtetit, është për 48 orë për të vazhduar me procedura të mëtutjeshme.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme