Babai plagos të birin në Ferizaj Foto: Ilustrim

48 orë ndalim për babanë që plagosi djalin e tij

16 April 2019 09:04
09:55

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar se me vendim të prokurorit është ndaluar për 48 orë, R.M. personi që dyshohet se sot ka plagosur djalin e tij.

“I dëmtuari është dërguar për trajtim mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë”, thuhet në njoftim të Prokurorisë.

09:04

Babai plagos të birin në Ferizaj

Një mosmarrëveshje ka çuar në plagosjen e një të riu nga babai i tij në mëngjesin e së martës në fshatin Jezercë të Ferizajt.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi, ka konfirmuar rastin për Koha.net.

Ai ka thënë se rasti ka ndodhur rreth orës 07:20 në mëngjes dhe se sipas informatave të para bëhet e ditur se babai e ka plagosur të birin 23-vjeçar në këmbë pas një mosmarrëveshje që kishin pasur.

Gashi ka konfirmuar se i dyshimti është arrestuar, ndërsa i plagosuri nuk është në rrezik jete.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme