Tentoi të hyjë ilegalisht në Kosovë me 400 litra derivate Foto: Ilustrim/Koha

Tentoi të hyjë ilegalisht në Kosovë me 400 litra derivate

14 April 2019 15:22

Një person është ndaluar nga policia në Postenje të Leposaviqit, duke tentuar ta kalojë kufirin në mënyrë ilegale me automjetin me tabela të huaja, ku në të kishte të ngarkuara rreth 400 litra derivate në vlerë 430 euro.

Me vendim të prokurorit, malli dhe automjeti janë dërguar në terminalin doganor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit është liruar, rasti në procedure të rregullt.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme