Një fëmijë në Mitrovicë sulmohet nga qeni Foto: Koha / ilustrim

Një fëmijë në Mitrovicë sulmohet nga qeni

21 February 2019 09:50

Në rrugën “Vojvoda Putnik” në veri të Mitrovicës, të martën (19.02.2019), një qen ka kafshuar një fëmijë të nacionalitetit serb.

“Raportohet se viktima moshës e mitur, serb i Kosovës, ka pësuar lëndime trupore nga një kafshim i një qeni të cilin e shëtiste një femër e panjohur. Viktima ka pranuar tretman mjekësor”, njofton Policia.

Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar dhe mbetet nën hetime.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme