Vidhet arka e një xhamie në Istog Foto: Ilustrim/Koha

Vidhet arka e një xhamie në Istog

18 February 2019 11:55

Ditët e fundit janë shpeshtuar vjedhjet në objekte fetare në Kosovë.

Xhamive e kishave të ndryshme nëpër Kosovë, u vodhën arkat.

Një rast ka ndodhur edhe dje në Istog, transmeton Koha.net.

"Në rrugën 2 Korriku, Istog, është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi që kishte hyrë në Xhami dhe kishte vjedhur para në arkë. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Më poshtë gjeni disa raste të raportuar në Policinë e Kosovës, ku janë thyer xhamitë e kishat, e disave u janë vjedhur edhe arkat

Hajnat vjedhin para në xhamitë në Novobërdë e Prizren

Dëmtoi një xhami, arrestohet një burrë në Podujevë me të meta psikike

Thyhet dera e një xhamie në Istog, vidhen para

Plaçkitet kisha ‘Shën Abrahami’ në Llapushnik

Pas vjedhjes në xhami, u tentua të vidhet edhe një kishë

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme