30 ditë paraburgim hajnit të baterive të veturave në Lipjan Foto: Koha / ilustrim

30 ditë paraburgim hajnit të baterive të veturave në Lipjan

31 January 2019 09:42

Njësitet policore të stacionit të Lipjanit, kanë arrestuar një person të dyshuar për disa raste të vjedhjeve.

Rastet kanë ndodhur në qytetin e Lipjanit, në lokacione dhe periudha të ndryshme kohore, ku kryesisht janë vjedhur bateri (akumulatorë) nga veturat.

“Puna e hetuesve të stacionit policor të Lipjanit, lidhur me rastet në fjalë, është finalizuar këtë javë, ku pas marrjes së disa veprimeve operative kanë arritur të arrestojnë një person të dyshuar F. Z. mashkull, 24 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës (i dyshuar për dhjetë vjedhje të raportuara deri tash ne stacionin e Lipjanit)”, thuhet në komunikatën e Policisë.

Në koordinim me prokurorin kujdestar dhe gjyqtarin e procedurës paraprake, aktualisht hetuesit po kryejnë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore e procedurale lidhur me rastet në fjalë, ndërkohë që personit të dyshuar i është shqiptuar masa e paraburgimit për 30 ditë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme