Mbrëmë u tentua të plaçkitet një bankë në Podujevë

Mbrëmë u tentua të plaçkitet një bankë në Podujevë

27 janar 2019 13:59

Në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë, mbrëmë pas aktivizimit të alarmit në një bankë, kanë reaguar menjëherë njësitet policore dhe në vendin e ngjarjes kanë vërejtur se dera e hyrjes në bankë është e hapur me forcë.

“Është kontaktuar menaxheri i bankës, i cili ka deklaruar se përveç dëmit, nuk është vjedhur asgjë nga banka”, thuhet në raportin e policisë.

Policia thotë se rastit iu kanë përgjigjur njësitet relevante policore dhe me vendimin e prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nën hetime.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme