Dy të arrestuar për posedimin e pesë armëve në Mirushë të Malishevës

Dy të arrestuar për posedimin e pesë armëve në Mirushë të Malishevës

23 January 2019 14:20

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Mirushë të Malishevës pasi gjatë bastisjes së dy shtëpive të tyre, janë gjetur tre kallashnikovë, një armë automatike e pa identifikuar dhe një revole 7.62 milimetra

Gjatë operacionit policor të bastisjes janë arrestuar: F. Th. i lindur më 1985 dhe F.Th. i lindur më 1964.

Gjatë bastisjes në cilësi të provave materiale janë gjetur dhe janë sekuestruar:

tri armë automatike AK-47.

tre karikator të armëve automatike AK-47

një armë automatike lloji i paidentifikuar me një karikator

një pistoletë e kalibrit 7.62 mm, me një karikator dhe 8 fishekë të kalibrit të njëjtë

një sprej.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme