Arrestohen në Gjilan dy persona të dyshuar për ‘vjedhje të rëndë’

Arrestohen në Gjilan dy persona të dyshuar për ‘vjedhje të rëndë’

21 shkurt 2017 12:37

Pas një pune operative mirë të organizuar Policia e Kosovës, njësitet e hetimeve të Stacionit Policor të Gjilanit, kanë lokalizuar dhe kanë arrestuar dy të dyshuarit R. I. (1996) dhe L. M. (1995), që të dy shqiptarë shtetas të Kosovës me banim në Gjilan, pasi që dyshohet se ata me 20 shkurt 2017 kanë hyrë duke depërtuar me forcë përmes derës kryesore në shtëpinë e ankuesit, ku dyshohet të kenë vjedhur:

• dy (2) celularë iPhone 6 ngjyrë argjendi

• një (1) celularë iPhone 5 ngjyrë e zezë.

• një (1) portofol ngjyrë e zezë e femrave.

• një (1) byzylyk i dorës (bizhuteri) për femra.

“Dy të dyshuarit pasi janë arrestuar janë sjellë në stacionin policor ku janë intervistuar në prezencën e mbrojtësve të tyre. Janë gjetur prova të qëndrueshme materiale se si është kryer vepra penale me mjete të forta, si kaçavida, me ç’rast janë gjetur edhe sende tjera të vjedhura si: portofoli dhe byzylyku i dorës si dhe një bateri e automjetit”, thuhet në njoftimin për media të PK-së.

Sendet e vjedhura i janë kthyer pronarit legjitim, ndërsa me urdhër të prokurorit të shtetit të dyshuarit ndalohen në qendrën e ndalimit për 48 orë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme