Tre persona, njëri i mitur, sulmojnë tre policë në Fushë Kosovë Foto: Ilustrim/Koha

Tre persona, njëri i mitur, sulmojnë tre policë në Fushë Kosovë

01 November 2018 14:40

Në Fushë Kosovë, dje janë arrestuar tre të dyshuar (njëri moshë e mitur) meshkuj K/Shqiptarë, të cilët kanë sulmuar fizikisht dhe kanë refuzuar urdhrat e tre zyrtarëve policorë në detyrë.

Policia raporton se si pasojë e sulmit fizik zyrtarët policorë kanë marrë tretman mjekësor, gjithashtu edhe tre personat e dyshuar kanë marrë tretman mjekësor.

Pas intervistimit (i dyshuari i mitur është intervistuar në prani të prindit) me vendimin e prokurorit, dy të dyshuarit dërgohen 48 orë në qendrën e mbajtjes, kurse i dyshuari moshë e mitur dërgohet në mbajtje në kohëzgjatje prej 24 orëve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme