Dy të arrestuar në Pejë, njëri për tentim vrasje

Dy të arrestuar në Pejë, njëri për tentim vrasje

20 October 2018 16:23

Dy persona janë arrestuar në Pejë, pasi pas një mosmarrëveshje janë kacafytur dhe rrahur në mes vete.

Njëri nga të dyshuarit ka përdorur armën e zjarrit-revolen, duke shtëne në drejtim të dyshuarit tjetër i cili ishte duke u larguar me automjetin e tij me tabela vendore por pa pasoja.

Rastit iu kanë përgjigjur njësitet relevante Policore. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë dhe një fishek kal.7.65 mm, transmeton kp.

Dy të dyshuarit pas intervistimit, njëri nga të dyshuarit nuk ka dorëzuar armën e zjarrit. Me vendimin e Prokurorit, të dyshuari janë dërguar në qendrën e mbajtjes.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme