Grabitet banka në Llapnasellë Foto: Ilustrim

Grabitet banka në Llapnasellë

24 September 2018 15:23

Persona të maskuar e të armatosur ganë grabitur njërën nga filialet e një banke në Llapnaesë.

Ngjarja ka ndodhur para disa minutave.

Katër persona kanë hyrë në filialin e bankës “Teb” dhe nën kërcënimin e armës kanë kryer grabitjen.

Grabitjen e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti- Haziraj, transmeton kallxo.com

“Rreth orës 13 kemi pranuar një informatë se disa persona, nën kërcënimin e armës, kanë grabitur filialën e një banke në Llapnasellë. Personat e dyshuar kanë kryer grabitjen ku kanë marrë një sasi të konsiderueshme të parave dhe janë larguar nga vendi i ngjarjes. Me rastin është duke u marrë Policia e Kosovës”, tha zëdhënësja Ahmeti- Haziraj.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme