12 të arrestuar për prostitucion në Prishtinë

12 të arrestuar për prostitucion në Prishtinë

19 September 2018 10:28

Policia e Kosovës të udhëhequr edhe nga Prokuroria Themelore departamenti i përgjithshëm në Prishtinë ka arrestuar në Prishtinë 4 meshkuj dhe 8 femra si të dyshuar për prostitucion.

Ky aksion është bërë pas një plani taktik me ç’rast janë identifikuar të dyshuarit të gjithë të nacionalitetit shqiptar, shtetas të Kosovës.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme