Të arratisurit paraqiten në polici, arrestohen

Të arratisurit paraqiten në polici, arrestohen

20 korrik 2018 13:16

Sot rreth mesdite, janë vetë paraqitur në polici dy vëllezër F. S. Dhe B. S. të cilët ishin në arrati që nga data 20 qershor pasi kishin kryer veprat penale: Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm; përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm dhe vrasje e mbetur ne tentative, njofton Policia e Kosovës, trasnmeton Koha.net.

Të dyshuarit janë intervistuar në prani të avokatëve mbrojtës e më pas është informuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që të dyshuarit të ndalën nën masën e arrestit policor.

Ngjarja pati ndodhur rreth mesnate në rrugën “De Rada”. Në atë kohë ishte arrestuar një person.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme