Delawie ofron ndihmë për projektet në Gjakovë

Delawie ofron ndihmë për projektet në Gjakovë

16 April 2018 12:55

Ambasadori amerikan Greg Delawie sot ka zhvilluar një takim me kryetarin e Gjakovës, Ardian Gjini.

“Komunën e Gjakovës sot e ka vizituar ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie cili ka zhvilluar takim me kryetarin e Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini. Në këtë takim Gjini, ka informuar ambasadorin Amerikan lidhur me projektet që tashmë kanë filluar si dhe për planin katër vjeçar të punës së Komunës së Gjakovës”, thuhet në njoftimin nga kjo komunë.

Tutje, thuhet se Delawie, ka theksuar që shteti amerikan gjithmonë do të jap ndihmën e pa kursyer të tij në projektet për zhvillimin e komunave.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme