Një pjesë e Ferizajt gjithë ditën pa rrymë, sqarohet KEDS-i

Një pjesë e Ferizajt gjithë ditën pa rrymë, sqarohet KEDS-i

15 prill 2018 18:19

Një pjesë e madhe e Ferizajt ka mbetur pa rrymë sot që nga ora 10:00.

Sipas KEDS-it, kjo ka ndodhur për shkak të futjes në sistem të një lindjeje të re.

Viktor Buzhala, zëdhënës i KEDS-it ka thënë se ndalja e rrymës ka qenë e planifikuar dhe se ky investim është bërë vetëm për rritje të kualitetit të shërbimeve.

Ai ka shtuar se punimet janë afër përfundimit dhe se konsumatorët së shpejti do të kenë energji elektrike.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme