Prishet koalicioni qeverisës  LDK-AAK, në Lipjan

Prishet koalicioni qeverisës LDK-AAK, në Lipjan

18 shkurt 2017 09:41

Marrëveshje është prishur zyrtarisht, ndërsa kryetari Imri Ahmeti nuk e ka bërë shkarkimin e drejtorit të Planifikimit Urban dhe Mbrojtje të Mjedisit Ilir Tasholli dhe drejtorin e Gjeodezisë e Kadastrës Avni Olluri, të cilët janë larguar nga subjekti i AAK-së, shkruan sot Koha Ditore.

Kryetari i LDK-së, dega në Lipjan, njëherësh kryetar i komunës Imri Ahmeti, e ka shpërfillur marrëveshjen e 07.11.2013 me subjektin e AAK-së për të bashkëqeverisur komunën. Kjo marrëveshje tashmë është prishur zyrtarisht, ndërsa kryetari Ahmeti nuk e ka bërë shkarkimin e drejtorit të Planifikimit Urban e të Mbrojtjes së Mjedisit Ilir Tasholli dhe drejtorin e Gjeodezisë e Kadastrës Avni Olluri, të cilët janë larguar nga subjekti i AAK-së.

Sipas marrëveshje së koalicionit këta dy drejtorë është dashur të zëvendësoheshin nga AAK-ja, mirëpo kërkesa zyrtare e këtij subjekti tashmë është refuzuar nga kryetari Ahmeti.

(Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme