Deçani përballet me problemin e menaxhimit të mbeturinave

Deçani përballet me problemin e menaxhimit të mbeturinave

08 shkurt 2018 09:35

Mbeturinat janë ngritur si shqetësim në komunë pasi aktualisht ka probleme që janë në menaxhimin e tyre, edhe për arsye të statusit ende të pazgjidhur juridik të kompanisë “Higjiena”. Ka një vit që komuna pret zgjedhjen e statusit nga organet qendrore, kur e ka adresuar edhe këtë çështje.

Para një kompanie ka aplikuar për regjistrim që të futet nën ombrellën e komunës. “Po presim që gjatë këtij muaji me qenë juridikisht e mbështetur edhe me statutin e saj të zgjidhur, shkruan sot Koha Ditore.

Është çështje e kabinetit qeveritar, e kryeministrit dhe pesë ministrave ku kanë me vendos për këtë temë. E di që komisionin e parë e ka kaluar si dokument dhe po mendojmë që gjatë këtij muaji të kryhet kjo çështje...(Shkrimin e plotë lexojeni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme