Haskuka shfuqizon konkurset për 6 pozita në Administratën komunale

Haskuka shfuqizon konkurset për 6 pozita në Administratën komunale

03 shkurt 2018 08:11

Komuna e Prizrenit ka anuluar konkurset e shpallura për punësimin e kandidatëve në gjashtë pozita të ndryshme brenda administratës lokale.

Zyra e personelit ka njoftuar se anulimi i këtyre konkurseve është bërë me aktvendim të kryetarit, Mytaher Haskuka.

Kabineti i kryetarit Haskuka ka sqaruar se këto konkurse janë hapur në periudhën elektorale nga ish-lidershipi dhe se ato janë anuluar për t’u rishpallur sërish nga lidershipi aktual, shkruan sot Koha Ditore.

Ndërsa përfaqësues të opozitës kanë konsideruar se në këtë rast nuk është vepruar drejtë dhe sipas legjislacionit, pasi që shpallja e këtyre konkurseve është bërë pas koordinimit dhe marrjes së pëlqimeve nga niveli qendror.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme