Diaspora vitiase siguron mjetet për 6 shtëpi për të pastrehët Foto: Koha / ilustrim

Diaspora vitiase siguron mjetet për 6 shtëpi për të pastrehët

22 mars 2017 11:07

Shoqata e mërgimtarëve “Vitia”, me seli në Gjenevë të Zvicrës, me mjetet e grumbulluara në kuadër të aksionit “Ndihma juaj ndërron jetën”, me kontributin e mërgimtarëve do të nisë ndërtimin e 6 shtëpive për familjet e pastreha, shkruan sot “Koha Ditore”.

Kryetari i shoqatës “Vitia”, Xhavit Islami, ka thënë se që nga dita kur ka filluar aksioni humanitar për familjet e pastreha, mërgimtarët jo vetëm në Gjenevë, por edhe në qytete e tjera të Zvicrës dhe vendeve tjera perëndimore, në vazhdimësi në fondin e shoqatës po derdhin kontributet e tyre... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme