Spitali i Pejës në pritje të ndihmës nga Ministria për sistemin e ventilimit

Spitali i Pejës në pritje të ndihmës nga Ministria për sistemin e ventilimit

22 janar 2018 10:21

I ndërtuar para afro gjysmë shekulli Spitali Rajonal i Pejës prej disa vjetësh po përballet me probleme shkaku i mungesës së sistemit të ventilimit,shkruan sot “Koha Ditore”.

Prej tetë vjetësh drejtues të tij janë në pritje të ndihmës nga niveli qendror për ta zgjidhur këtë problem.

Vapa nëpër dhoma deri në 40 gradë gjatë verës dhe lagështia në mure gjatë dimrit, sipas drejtorit të spitalit, Skënder Dreshaj, është pasojë e mangësive që ka objekti... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme