162 punëtorë shëndetësorë të Ferizajt kërkojnë zgjidhje nga Komuna

162 punëtorë shëndetësorë të Ferizajt kërkojnë zgjidhje nga Komuna

03 janar 2018 09:10

Qeverisja lokale e drejtuar nga PDK-ja në fund të muajit dhjetor ua ka shkëputur kontratat e punës 162 punëtorëve shëndetësorë me arsyetim se ekzekutivi i kaluar e ka futur në borxhe prej 330 mijë eurosh, shkruan sot “Koha Ditore”.

Këta punëtorë prej më shumë se katër vjetësh kanë punuar nëpër institucione shëndetësore të Ferizajt nëpërmjet një marrëveshjeje midis komunës dhe “Caritas Kosova”.

Gjashtë muaj më parë “Caritasi” ka njoftuar autoritetet komunale për përfundimin e projektit... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme