Kryetari në ardhje paralajmëron rishqyrtimin e Planit zhvillimor

Kryetari në ardhje paralajmëron rishqyrtimin e Planit zhvillimor

06 dhjetor 2017 09:29

Kryetari në ardhje i Ferizajt, Agim Aliu, ka paralajmëruar rishikimin e Planit zhvillimor komunal, të cilin në përbërjen e kaluar e pati votuar edhe subjekti i tij.

Këshilltarët nga përbërja e kaluar e PDSK-së në përgjithësi kanë mbështetur miratimin e vendimeve të propozuara nga ish-kryetari Muharrem Sfarqa, shkruan sot Koha Ditore.

Sipas Aliut, e gjithë vëmendja e qytetarëve është fokusuar te lejet ndërmore dhe te ndërtimet e larta, prandaj nevojitet një plan zhvillimor komunal afatgjatë. “Pra, në këtë plan zhvillimor komunal nuk ka orientime zhvillimore, andaj debatet nuk janë mbajtur për zhvillime komunale, por për planet e ndërtimeve dhe për lejet urbane...(Shkrimin e plotë lexojeni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme