Rrugët kryesore të Deçanit bëhen me kamera sigurie

Rrugët kryesore të Deçanit bëhen me kamera sigurie

05 dhjetor 2017 10:05

Komuna e Deçanit ka përmbyllur fazën e parë të projektit për ngritjen e sigurisë në këtë qytet, me vendosjen e 20 kamerave publike në rrugët kryesore të Deçanit.

Kamerat e sigurisë, sipas zyrtarëve të komunës, janë vendosur në rrugët “Luan Haradinaj”, “Dëshmorët e Kombit”, “Sali Çekaj” dhe “Haki Povataj”, shkruan sot “Koha Ditore”.

Kamerat do të jenë aktive dhe do të monitorohen 24 orë në ditë gjatë 7 ditëve të javës nga zyrtarët policorë në stacionin policor në Deçan, ku janë të vendosura edhe monitorët e kamerave.

Vendosja e kamerave është një produkt i përbashkët i Komunës së Deçanit dhe Policisë së Kosovës në Deçan... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme