Mërgimtarët bënë me shtëpi 58 familje të Vitisë

Mërgimtarët bënë me shtëpi 58 familje të Vitisë

30 tetor 2017 09:02

Drejtoria e Shëndetësie dhe Mirëqenies Sociale e Komunës së Vitisë njofton se gjatë periudhës 4- vjeçare është arritur të ndërtoheshin 58 shtëpi për familjet, të cilët kishin probleme strehimi, shkruan sot “Koha Ditore”.

Zyrtarët komunalë thonë se financimin e ndërtimit të shtëpive e kanë bërë kryesisht diaspora vitiase, e përqendruar në Zvicër, por edhe nga shtete të tjera... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme