Lladrovci i prezanton MKRS-së zonën për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar të Kosovës

Lladrovci i prezanton MKRS-së zonën për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar të Kosovës

25 tetor 2017 11:35

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, i shoqëruar nga bashkëpunëtorë, i ka prezantuar përfaqësuesve të ministrisë së Kulturës, Rinisë e Sportit zonën ekonomike përball Pakut të Biznesit të shpronësuar nga Qeveria e Kosovës për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar të Kosovës.

Me këtë rast, Lladrovci ka paraqitur edhe elaboratin kadastral të kësaj zone dhe e ka vlerësuar se i plotëson të gjitha kushtet e parapara më rregulloret ndërkombëtare për ndërtimin e një stadiumi me përmasa ndërkombëtare, pasi që është ne qendër të Kosovës dhe ka autostradën shumë afër, aeroportin, kryeqytetin dhe zonat tjera ekonomike të vendit.

Në shikimin e kësaj zone ishin të pranishëm edhe inxhinieri për infrastrukturë sportive, Refki Osmani dhe këshilltari i Ministrit të Kulturës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

skenda26/10/2017 11:08

a mos ka privatizu toke ky ma heret atu...a veq e ka zgjedh kush me marr tenderin...

Gezim26/10/2017 11:08

Ky eshte absurdi i rradhes qe mund te ndodhe vetem ne shoqerine kosovovare. Eshte marrezi qe te ndertohet stadiumi kombetare 20 km larg kryeqendres . Ne te gjitha qytetet e botes stadiumet jane te ndertuara ne afersi te qendrave te qyteteve ose ne periferine me te afert te qytetit qe te mund te jete i arritshem per sa ma shume persona e me mjete te komunikacionit urban. Po te ne mund te ndodhe edhe kjo

Shto koment

Të ngjashme