Vihet në përdorim segmenti i dytë i ndriçimit publik në Rahovec

Vihet në përdorim segmenti i dytë i ndriçimit publik në Rahovec

09 tetor 2017 10:58

Në qytetin e Rahovecit kanë përfunduar punimet në segmentin e dytë dhe është vënë në përdorim ndriçimit publik modern (aplikimi i masave të efiçencës së energjisë elektrike), nga objekti i Gjykatës Themelore e deri te rrethrrotullimi i ri, te varrezat e qytetit, bëhet e ditur përmes një komunikate për media, transmeton Koha.net.

Poashtu në kuadër të këtij projekti, punimet kanë filluar në segmentin e tretë, nga semaforat në qytetin e Rahovecit në rrugët "Avdullah Bugari" dhe "Mizahir Isma", deri tek rruga e UÇK-së në dalje të Rahovecit.

Image
Image

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme