Homazhe te varri i Fehmi e Xheve Lladrovci

Homazhe te varri i Fehmi e Xheve Lladrovci

22 shtator 2017 14:10

Sot janë bërë 19 vjet nga rënia në luftë e Fehmi e Xheve Ladrovci.

Për ta kujtuar rënien e tyre për lirikryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i shoqëruar nga bashkëpunëtor komunal, delegacione nga Komuna e Skenderajt, shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, deputet të Kuvendit të Kosovës e shumë qytetar kanë bërë sot homazhe dhe kanë venë kurora lulesh pranë varrit të tyre në fshatit Gllanasellë, njofton kumtesa komunale, transmeton Koha.net .

Me këtë rast, është vlerësuar lart sakrifica dhe lufta e Fehmiut e Xhevës si dhe gjithë dëshmorëve dhe martirëve të Kosovës që ranë për lirin e vendit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme