Prizreni me mbi 40 milionë euro buxhet për vitin 2018

Prizreni me mbi 40 milionë euro buxhet për vitin 2018

21 shtator 2017 11:30

Anëtarët e Kuvendit të Komunës së Prizrenit në seancën e fundit të mandatit katërvjeçar kanë miratuar buxhetin komunal për vitin 2018 dhe Kornizën Afatmesme Buxhetore 2018-2020, shkruan sot Koha Ditore.

Vendimi për aprovimin e kësaj politike publike është marrë me gjithë kritikat e këshilltarëve opozitarë rreth planifikimit të shpenzimeve për vitin e ardhshëm. Haziz Hodaj i LDK-së buxhetin e vitit 2018 e ka quajtur të pazbatueshëm, ngase, sipas tij, aty figurojnë mbi 300 pozicione, të cilat më shumë shërbejnë për pagesën e borxheve.

(Më shumë lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme