Ndërtohet kompleksi i kategorive pa përkujdesje familjare

Ndërtohet kompleksi i kategorive pa përkujdesje familjare

21 gusht 2017 10:39

I është vënë gruri themeltar kompleksit më të madh në Kosovë për kategoritë e ndryshme të qytetarëve pa përkujdes familjar, në Gjilan.

Gurin themeltar të kompleksit e kanë vënë kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me Islam Cakajn, përfaqësues i donatorit nga Kuvajti “Euro Sky”, shkruan sot “Koha Ditore”.

Në kompleksin e nisur, do të ndërtohet Qendra e Fëmijëve të Brakstisur, Shtëpia e Pleqve, dy konvikte, një mensë për ushqim, një çerdhe, një ambulantë dhe disa objekte përcjellëse, sikur që është ajo për kujdesin e grave që janë të cenuara nga dhuna në familje, pastaj objekti për qëndrimin ditor të fëmijëve me nevoja të veçanta, etj... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme