Komuna subvencionon Stacionin e autobusëve

Komuna subvencionon Stacionin e autobusëve

09 gusht 2017 10:32

Organet komunale të Malishevës i kanë ndarë 10 mijë euro për nevoja të kompanisë publike komunale Stacioni i autobusëve, shkruan sot “Koha Ditore”.

Në vendimin e nënshkruar në fillim të këtij muaji nga kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Aziz Thaçi, shkruan se kjo shumë e mjeteve jepet si subvencion për ndërmarrjen, por që Komuna e Malishevës ruan të drejtën e kthimit të mjeteve në rastet kur ajo ka afarizëm të suksesshëm.

“Shuma prej 10 mijë eurosh, lejohet për kryerjen e punëve dhe detyrave të punës konform rregullave ligjore të kësaj ndërmarrjeje lokale, pasi që ajo është në stadin fillestar të krijimit”, shkruan në vendim... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme