KEDS-i riparon rrjetin elektrik në Greme

KEDS-i riparon rrjetin elektrik në Greme

06 korrik 2017 08:31

KEDS-i në qytetin e Ferizajt ka ndarë rreth 700 mijë euro për një projekt me të cilin parashihet vendosja e dy trafove të reja, shtyllave elektrike dhe kabllove, shkruan sot Koha Ditore.

Faza e parë e këtij projekti tashmë ka përfunduar në vlerë prej rreth 350 mijë eurosh, ndërkohë brenda një të ardhme të afërt pritet të finalizohet edhe faza e dytë.
Ky projekt ka për qëllim furnizimin e rregullt dhe me cilësi të lartë për qytetarët dhe bizneset, të cilat më së shumti merren me përpunimin e drurit.

(më shumë lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme