Kthehet në rivlerësim tenderi për mirëmbajtje dimërore rrugësh Foto Ilustrim

Kthehet në rivlerësim tenderi për mirëmbajtje dimërore rrugësh

27 shkurt 2017 13:04

Me vendim të Organin Shqyrtues të Prokurimit (OSHP), Komuna e Pejës është e detyruar që ta rivlerësojë pjesën e tenderit për mirëmbajtje dimërore rrugësh, konkretisht “Loti 1” për rrugët në qytet, shkruan sot “Koha Ditore”.

Për këtë pjesë të këtij tenderi, komuna kishte përzgjedhur operatorin dhe kontrata me këtë operator që kishte ofertën e përgjithshme prej 72 mijë e 450 eurosh për 36 muaj, nuk është nënshkruar për shkak të ankesës që kishte deponuar në Gjykatën e tenderëve një operator tjetër konkurrues, kundër njoftimit për dhënie të kontratës për “LOTIN I” ... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme