Ndahen 90 banesa për kategoritë e dala nga lufta dhe skamnorët

Ndahen 90 banesa për kategoritë e dala nga lufta dhe skamnorët

27 maj 2017 09:39

Komuna e Prizrenit të premten ka ndarë 90 banesa për familjet e dëshmorëve, invalidët e luftës dhe veteranët e UÇK-së, sikurse edhe për rastet skamnore, respektivisht ka organizuar shortin për të përcaktuar se cila banesë saktësisht u takon përfituesve, shkruan sot Koha Ditore.

Me këtë rast drejtuesit e Komunës kanë theksuar se kësisoj të gjitha familjet e dëshmorëve të Komunës së Prizrenit janë bërë me banesa, marrë parasysh edhe numrin e atyre që janë ndarë më parë.

(Më shumë lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme