Inspektorati në Shtime rrënon 3 furra ilegale të gëlqeres

Inspektorati në Shtime rrënon 3 furra ilegale të gëlqeres

Agim Ademi Agim Ademi 23 August 2019 09:32

Inspektorati në Komunën e Shtimes në bashkëpunim me Policinë e Kosovës gjatë një aksioni dyditor ka rrënuar 3 furra të gëlqeres në fshatin Dugë dhe Karaçicë, të cilat kanë operuar jashtëligjshëm.

Ndaj ndotësve të ambientit janë iniciuar procedura të rregullta sipas ligjeve në fuqi, shkruan sot “Koha Ditore”.

Sipas zyrtarëve komunalë në Shtime, këto janë 3 furrat e fundit që kanë operuar jashtëligjshëm në territorin e kësaj komune.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme