Gjysmë milioni euro për infrastrukturën te “Kompleksi 300” në Fushë-Kosovë Foto: Koha

Gjysmë milioni euro për infrastrukturën te “Kompleksi 300” në Fushë-Kosovë

Nexhat Tovërlani 22 March 2019 10:30

Komuna e Fushë-Kosovës ka përgatitur planin ideor për ndërtimin e infrastrukturës në “Kompleksin 300”, shkruan sot “Koha Ditore”.

Drejtori për Planifikim Urban në këtë komunë, Abdullah Prebreza, thotë se për këtë projekt ku është paraparë ndërtimi i rrugëve, trotuareve, parqeve dhe një qendër e mjekësisë familjare do të shpenzojnë përafërsisht gjysmë milioni euro.

Prebreza ka thënë se pas realizimit të këtij projekti do t”i ndryshohet pamja kësaj pjese të qytetit të Fushë-Kosovës.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme