Paralajmërohet padi për manipulim të votës në Kuvendin e Podujevës

Paralajmërohet padi për manipulim të votës në Kuvendin e Podujevës

Nexhat Tovërlani 14 March 2019 08:33

I manipuluar po konsiderohet numërimi i votave të këshilltarëve komunalë të Podujevës me rastin e votimit të propozimvendimit të Lëvizjes Vetëvendosje kundër vendosjes së njësorëve elektrikë në majë të shtyllave nga KEDS-i.

Shefi i Grupit të këshilltarëve të VV-së, Fitim Haziri, i cili e kishte propozuar këtë vendim, ka thënë se atë ditë votat ishin 17 pro, ndërsa 16 kundër, shkruan sot Koha Ditore.

Por vota abstenuese e një këshilltari të partisë në pushtet ishte numëruar si kundër dhe me këtë rast kryesuesi i KK-së, Fatmir Gashi e kishte përdorur votën e dyfish.

Këshilltari Haziri për këtë është ankuar në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), prej së cilës është duke pritur përgjigje.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme