Vërejtje dhe hetim policor ndaj nxënësve të përfshirë në përleshje në Ferizaj

Vërejtje dhe hetim policor ndaj nxënësve të përfshirë në përleshje në Ferizaj

Agim Ademi Agim Ademi 15 February 2019 09:09

Një përleshje masive ndërmjet nxënësve të klasës së njëmbëdhjetë dhe dymbëdhjetë në gjimnazin “Shaban Hashani” në Ferizaj ka nxitur udhëheqësit e kësaj shkolle dhe Policinë e Kosovës të nisin hetime për t’i kuptuar shkaqet e përleshjes së tyre, shkruan sot Koha Ditore.

Gjatë së enjtes udhëheqësit e kësaj shkolle nëpërmjet një video- incizimi të publikuar nëpër rrjete sociale kanë identifikuar të gjithë nxënësit e përfshirë në këtë përleshje brenda oborrit të shkollës.

Ndaj tyre janë shqiptuar vërejtje me shkrim, ndërkohë që disa prej tyre mund edhe të përjashtohen nga shkolla.

Në këtë përleshje, e cila ka ndodhur para pak ditësh, nuk ka pasur të lënduar....(Tekstin e plotë lexojeni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme