Rezoluta e Iniciativës Qytetare për trafikun në Fushë-Kosovë do të diskutohet në Kuvend

Rezoluta e Iniciativës Qytetare për trafikun në Fushë-Kosovë do të diskutohet në Kuvend

Nexhat Tovërlani 24 January 2019 11:31

Komunarët e Fushë-Kosovës kanë thënë se propozimrezoluta e Iniciativës Qytetare që ka për qëllim përmirësimin e gjendjes së trafikut në këtë komunë do të procedohet shpejt në agjendën e Kuvendit.

Zyrtarët komunalë e kanë pranuar se gjendja në trafikun e Fushë-Kosovës është e rëndë, por fajin për këtë e kanë hedhur për shkak të kalimit të rrugës M9 nëpër Fushë-Kosovë. Sipas zëdhënësit Ali Topalli, brenda 24 orëve në Fushë-Kosovë qarkullojnë më shumë se 40 mijë automjete.

“Propozimrezoluta është në shërbimet e Kuvendit dhe Zyrën ligjore. Presim shpejt të procesohet”, është shprehur Ali Topalli. “Gjendja në trafik është e vërtetë së është e rënduar, sepse kalon rruga M9 dhe, sipas statistikave brenda 24 orëve qarkullojnë mbi 40 mijë automjete”.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme