Pejanët dhurojnë rroba dimri për nevojtarët

Pejanët dhurojnë rroba dimri për nevojtarët

15 December 2018 22:43

Në qendër të qytetit të Pejës, të premten, janë shpërndarë rroba të grumbulluara për dimër për qytetarë dhe familje nevojtare.

Ky aksion i grumbullimit të rrobave të ndryshme për dimër është zhvilluar në kuadër të iniciativës “Zbute dimrin pak”, përcjell Koha Ditore.

Në fakt, kjo iniciativë e grumbullimit të rrobave për dimër për qytetarët nevojtarë ka qenë e Leonita Krasniqit nga Komuna e Pejës, nxënëse 16-vjeçare e shkollës së muzikës “Halit Kasapolli” në Pejë dhe nxënëse e shkollës joformale të Aktivizimit për trajnimin e të rinjve për aktivizim në komunitet.

Ky aksion ka filluar nga dita e martë dhe grumbullimi i rrobave është bërë në zyrat e OJQ “Syri i Vizionit” dhe Qendrës Rinore Inovative...(Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme