Komuna e Gjilanit ngec në funksionalizimin e transportit urban

Komuna e Gjilanit ngec në funksionalizimin e transportit urban

21 prill 2017 12:32

Qeverisja lokale e Gjilanit ka ngecur në funksionalizimin e trafikut urban, që po të funksionalizohej, do të lehtësonte shërbimet e transportit për 90 mijë banorë të kësaj komune, shkruan sot Koha Ditore.

Një gjë e tillë do të lehtësonte edhe xhepin e qytetarëve. Nga ana tjetër Komuna gjithnjë e më shumë po zgjerohet sa për i përket shtrirjes së vendbanimeve.

Ministria e Financave të Kosovës ka premtuar se në bashkëpunim me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvilli, se do të mbështesë projektet e komunave, që ato të bëhen me autobusë urbanë, duke përfshirë edhe Gjilanin.

(tekstin e plotë lexojeni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme