Zona ekonomike në Babush peng i procedurave ligjore

Zona ekonomike në Babush peng i procedurave ligjore

Agim Ademi 13 December 2018 08:39

Komuna e Ferizajt prej tre vjetësh dështon ta themelojë zonën ekonomike në Babush të Ferizajt, shkaku i mosfinalizimit të procedurave ligjore.

Ndërkohë në muajin mars të këtij viti këshilltarët e KK-së me shumicë të votave sërish e kanë shpallur këtë zonë me interes të veçantë, e cila ka një sipërfaqe prej rreth 12 hektarësh, mirëpo themelimi i saj po vazhdon të zvarritet derisa Plani Zhvillimor Komunal nuk e parasheh këtë parcelë si zonë ekonomike, shkruan sot Koha Ditore.

Enver Haliti, këshilltar në KK të Ferizajt nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ka fajësuar ish-qeverisjen e kaluar dhe qeverisjen aktuale, të cilat që nga viti 2015 kanë dështuar ta themelonin zonën ekonomike në Babush të Ferizajt.

(Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme