Vitia kërkon zbatimin e marrëveshjes për rrugën Kravaricë-Ballancë

Vitia kërkon zbatimin e marrëveshjes për rrugën Kravaricë-Ballancë

10 gusht 2018 11:20

Komuna e Gjilanit dhe ajo e Vitisë kanë dështuar të zbatonin një marrëveshje bashkëpunimi të nënshkruar vitin e kaluar për ndërtimin e rrugës Kravaricë-Ballancë, prej 1 kilometri me vlerë investimi prej 110 mijë eurosh, shkruan sot Koha Ditore.

Ndërtimi i kësaj rruge synonte që të krijonte lehtësi për banorët e dy fshatrave sa i përket qarkullimit.

Komuna e Vitisë kishte arritur të lidhej me Komunën e Gjilanit përmes ndërtimit të rrugës Remnik-Nasalë, i cili projekt ishte financuar nga Ministria e Infrastrukturës. ..(Më shumë lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme