Shiu e breshëri dëmtojnë kulturat bujqësore në Podujevë

Shiu e breshëri dëmtojnë kulturat bujqësore në Podujevë

21 qershor 2018 20:07

Një rrebesh i madh shiu që ra sot në shumë të pjesë të Kosovës duket se përveç vërshimeve, ka shkaktuar edhe dëme tjera, trasmeton kp. 

Moti me shi, përveç Prishtinës, ku pati vërshime në rrugë dhe shkolla, përfshiu edhe komunën e Podujevës, ku është përcjell edhe me breshër, duke shkaktuar dëme në të mbjella.

Image
Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme