Familja Reçica nga fshati Llugaxhi kërkon nga KEDS-i zhvendosjen e trafos që po i rrezikon ata 29 March 2020 20:40

Për më shumë se 17 vjet, familja e Arbnora Reçicës nga fshati Llugaxhi i Komunës së Lipjanit, përballet me rrezik të vazhdueshëm nga trafoja e vendosur në oborrin e shtëpisë së...

Haxhiu thotë se ka kërkuar nga Bislimi që Shërbimi Korrektues të futet në pakon emergjente 29 March 2020 20:13

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se ka kërkuar nga ministri i Financave, që të gjenden mundësitë që edhe shërbimi korrektues të jetë i përfshirë në...

Sporti Total me intervista të veçanta për situatën e pandemisë 29 March 2020 20:12

Në një situatë të jashtëzakonshme në vend dhe në botë, Sporti Total sjell edicionin e veçantë dhe të jashtëzakonshëm nga sporti vendor. Të gjitha aktivitetet sportive...

Demi: Të ndryshohet vendimi i Kushtetueses, Qeveria të formohet nga cilado shumicë parlamentare 29 March 2020 20:01

Analisti Agron Demi e ka quajtur bastardim të parlamentarizmit, interpretimin e Gjykatës Kushtetuese të vitit 2014 e cila nxori përfundim se partia ose koalicioni fitues i zgjedhjeve duhet ta formojë Qeverinë, e jo...

I jepet leja vepruese pajisjes që brenda minutave teston për koronavirus 29 March 2020 19:45

Kompania “Abbott” në Shtetet e Bashkuara ka marrë lejen për teste diagnostikuese për koronavirus që mund të japë rezultatin brenda pak minutave. Ky test mund të përdoret nëpër...

Gjoni Black 29 March 2020 19:45

Komuna e Malishevës nuk pajtohet me vendimin e Qeverisë për anulim e Zonës Ekonomike 29 March 2020 19:40

Në fshatrat Banjë, Bellanicë dhe Senik të Malishevës, ishte paraparë që të ndërtohet zona ekonomike në vlerë prej 3.5 milionë eurosh. Mirëpo, Qeveria e udhëhequr nga Albin...

Edhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 97 29 March 2020 19:29

Edhe tri raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë, kjo ka çuar numrin e të infektuarve në 97. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes një njoftimi për...

Kane mendon se stinori në Premier League duhet të anulohet nëse nuk përfundohet deri në qershor 29 March 2020 19:26

Sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane beson se stinori në Premier League të Anglisë duhet të anulohet tërësisht nëes nuk përfundohet deri në fund të qershorit. Premier League është...

Vendi pritet të shkojë në zgjedhje të parakohshme pas rrëzimit të qeverisë 29 March 2020 19:04

Tejkalimi i situatës me koronavirus pritet që ta futë Kosovën në një tjetër proces të vështirë. Bëhet fjalë, për zgjedhje të parakohshme, e të cilat, në rast se...

Lajmet e mbrëmjes 29 March 2020 18:55

Ronaldo ishte detyruar t’ua blinte bashkëlojtarëve nga një kompjuter iMac 29 March 2020 18:51

Portieri polak i Juventusit, Wojciech Szczesny ka treguar se Cristiano Ronaldo ishte detyruar t’ua blinte gjithë bashkëlojtarëve të tij te Juventusi nga një kompjuter iMac pas përjashtimit me karton të kuq...

Presidenti ende nuk i ka ftuar partitë në takim për konsultim rreth formimit të Qeverisë 29 March 2020 18:43

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkurën mbrëma mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, duke e rrëzuar atë. Ky mocion ishte iniciuar nga Grupi...

Reshje shiu e bore në pesë ditët e ardhshme në Kosovë 29 March 2020 18:32

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se pesë ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sipas njoftimit për media, dita e parë e prillit parashihet të...

Bie ndjeshëm numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali - në Spanjë rritet 29 March 2020 18:27

Numri total i viktimave nga koronavirusi në Itali është rritur për 756, duke i çuar kështu shifrat në 10,779, ka njoftuat të dielën Agjencia për Mbrojtje Civile, që shënon...

Nis në Oksford ekzaminimi i vaksinës anti-COVID-19 te një grup vullnetarësh 29 March 2020 18:17

Studiuesit e Universitetit të Oksfordit në Britani të madhe janë duke punuar për të prodhuar një vaksinë për të parandaluar COVID-19. Ata kanë nisur të ekzaminojnë një grup...

Foleja 29 March 2020 18:00

Në gjimnazin “Hamëz Jashari” në Skenderaj nesër fillon mësimi në distancë 29 March 2020 17:58

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka njoftuar se nga nesër në gjimnazin “Hamëz Jashari” do të fillojë mësimi në distancë. Ai përmes një postimi në...

Coutinho pritet të kthehet në Premier League 29 March 2020 17:49

Futbollisti brazilian Philippe Coutinho mund të rikthehet në Premier League në afatin kalimtar të verës. Tottenhami është duke insistuar për transferimin e tij. Coutinho është huazuar te Bayern...