Futboll

Juventusi favorit për Edon Zhegrovën

Edon Zhegrova

Sulmuesi i Kosovës, Edon Zhegrova pritet të largohet gjatë verës nga skuadra e Lillet. Shumë skuadra kanë shprehur interesim për Zhegrovën.

Por për transferimin e tij, favorit vlerësohet Juventusi, raportojnë në Itali. “Juventusi ka zhvilluar bisedime për Edon Zhegrovën”, raporton gazetari italian Mirko Di Natale  të hënën.

Reprezentuesi i Kosovës, Zhegrova, është prej lojtarëve të rëndësishëm te skuadra franceze. 25-vjeçari ka shënuar 11 gola dhe ka asistuar nëntë herë në 41 ndeshje në të gjitha garat e këtij edicioni.